دکتر ابراهیم بیگدلی(۱۳۱۸) در شهر قم به دنیا آمدند. ایشان تحصیلات دبستان و دبیرستان را در همان شهر سپری کردند و سپس در فاصله سالهای ۱۳۴۶-۱۳۳۸ دوره های لیسانس، فوق لیسانس و دکترا را در آلمان طی کرده و به دلیلی برخورداری از سوابق خوب تحصیلی بی درنگ پس از اتمام دوره فوق لیسانس به مدت سه سال به کار تدریس در کالج و دانشگاه «یوهانس گوتنبرگ» آلمان مشغول گردیدند.

دکتر ابراهیم بیگدلی در سال ۱۳۴۹ به ایران بازگشته و از همان سال تا کنون در دانشگاههای تربیت معلم تهران، مدرسه عالی پارس، دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی، دانشگاه الزهرا و دانشگاه علوم اراک مشغول تدریس و انجام فعالیت های علمی پژوهشی بوده‌اند.

در فاصله سالهای ۵۶-۱۳۵۴ فرصت مطالعاتی خود را به مدت دو سال در دانشگاه علوم و مهندسی پلیمر ماساچوست آمریکا سپری می کند و در سال ۱۳۷۱ هم به مدت یک سال در دانشگاه آستین تگزاس مشغول ادامه مطالعات گردید.

دکتر ابراهیم بیگدلی از سال ۱۳۵۶ همکاری با مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران را آغاز نمود که این همکاری تا به امروز نیز ادامه دارد. همچنین ایشان، از سال ۱۳۵۹ اقدام به تاسیس یک واحد تولیدی رنگ و رزین در شهر مقدس قم کرده است.

دکتر ابراهیم بیگدلی عضو انجمن شیمیدانان آلمان، آمریکا، ایران و همچنین هسته خودکفایی رنگ و رزین در انجمن مدیران صنایع ایران می باشد، دارای ۱۴ مورد مقالات چاپ شده در نشریات داخلی و خارجی و نیز نشر سه جلد کتاب با عناوین «فرهنگ رنگ، شیمی رنگ و اصول صنایع شیمیایی» می باشد.

زمینه اصلی فعالیت های علمی ایشان را می توان در رابطه با سنتز و بررسی خواص پلیمرهای فعال نوری، پلیمرهای محتوی یون، پلیمرهای قابل تجزیه بیولوژی رزین های پلی استر، محتوای یون الکیدی و گرافت کوپلیمری عنوان نمود.


منبع:http://kimiaqom.com

 
دکتر.ابراهیم.بیگدلی.txt · آخرین ویرایش: 2010/08/31 05:59 توسط admin
 
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki