دکتر محمد رضا بیگدلی در سال‌ ۱۳۵۴ خورشیدی‌ در زنجان‌ به‌ دنيا آمدند.ایشان تحصيلات‌ ابتدايي‌ و دبيرستان‌ را در زنجان به‌ پايان‌ رسانده و در سال ۱۳۷۳ در رشته بيولوژي‌ دانشگاه‌ اصفهان‌ مقطع‌ كارشناسي‌ پذیرفته شدند.

دکتر محمد رضا بیگدلی در سال‌ ۱۳۷۷ رتبه‌ اول‌ آزمون‌ سراسر مقطع‌ كارشناسي‌ ارشد را احراز و در سال‌ ۱۳۷۹ با كسب‌ رتبه‌ اول‌ دانش‌آموختگان‌ رشتةه فيزيولوژي‌ مقطع‌ كارشناسي‌ ارشد را در دانشگاه‌ تربيت‌ مدرس‌ به‌ پايان‌ رساندند و بلافاصله‌ تحصيلات‌ خود را در همان‌ رشته‌ در مقطع‌ دكترا در همان‌ دانشگاه‌ ادامه‌ دادند.

ایشان در سال‌ ۱۳۷۴ پس‌ از ۴ سال‌ پژوهش، فرضيه‌اي‌ را در زمينه تبادلات‌ گازهاي‌ خون‌ ارائه‌ دادند كه‌ يكي‌ از زمينه‌هاي‌ وسيع‌ پژوهشي‌ مهندسي‌ پزشكي‌ تحت‌ عنوان‌ «مدل‌ سازي‌ رياضي» در دنيا مي‌باشد. مشروح‌ اين‌ فرضيه‌ را در سال‌ ۱۳۷۵ تحرير و در همان‌ سال‌ از سوي‌ معاونت‌ پژوهشي‌ دانشگاه‌ اصفهان‌ به‌ عنوان‌ پژوهشگر برتر ۱۸ سال‌ تاريخ‌ علمي‌ دانشگاه‌ اصفهان‌ و دانشجوي‌ نمونه‌ برگزيده‌ شد.

هم‌اينك‌ دکتر محمد رضا بیگدلی عضو هيئت‌ علمي‌ دانشگاه‌ آزاد زنجان‌ مي‌باشند.

ایشان جدا از مقالات‌ ارزشمندي‌ كه‌ در مجلات‌ داخل‌ و خارج‌ به‌ چاپ‌ رسيده، داراي‌ آثار ديگري‌ نيز مي‌باشد كه‌ عبارتند از:

۱ - ترجمه‌ كتاب‌ فيزيولوژي‌ پزشكي‌ گاتيون‌ با همكاري‌ گروهي‌ از مترجمان‌ (برگزيده‌ كتاب‌ سال‌ دانشجويي‌ در سال ۱۳۸۲).

۲ - ترجمه‌ كتاب‌ مروري‌ بر فيزيولوژي‌ پزشكي‌ گانونگ‌ ۳

۳ - گزيده‌ فيزيولوژي‌ گاتيون

۴ - ترجمه كتاب‌ ايمونوبيولوژي‌ جان‌ وي‌ با همكاري‌ دكتر حميدالله‌ غفاري‌ (تقدير شده‌ در كتاب‌ سال‌ دانشجويي‌ در سال‌ ۱۳۸۴)

 
دکتر.محمد.رضا.بیگدلی.۱۳۵۴.txt · آخرین ویرایش: 2010/08/31 14:44 توسط admin
 
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki