تفاوت‌ها

تفاوت دو نسخه‌ی متفاوت از صفحه را مشاهده می‌کنید.

مستور.بیگدلی 2011/03/17 06:13 مستور.بیگدلی 2011/03/17 06:26 فعلی
خط 1: خط 1:
-[[لطفعلی بیک آذر بیگدلی]] در کتاب [[آتشکده آذر]] در باره **مسرور بیگدلی** می‌نویسد: +از **مستور بیگدلی** کتابی شعری به نام **جمشید و خورشید** یا **شبستان وصال** که در پیروی از خسرو و شیرین به نظم کشیده شده است باقی مانده.
- +
-**مسرور** اسم شریفش **ولی محمد خان** است و از اعاظم خوانین [[بیگدلی]]، در عهد شاه طهماسب دوم به سفارت روم مامور و همچنین حکومت کرمان و آذربایجان نیز کرده. ایشان در اصفهان تحصیل کمالات کرده و شوق بسیار به نظم اشعار داشته و در سال ۱۱۱۴ خورشیدی در زمانی که نادر شاه افشار، شاه طهماسب را از سلطنت خلع کرده در حکومت لار و به دست اشرار کشته شد. +
- +
-از **مسرور بیگدلی** کتابی شعری به نام **جمشید و خورشید** یا **شبستان وصال** که در پیروی از خسرو و شیرین به نظم کشیده شده است باقی مانده.+
نسخه دست نوشته این کتاب در کتابخانه شخصی آیت‌الله بروجردی با شماره ردیف ۲۴۸۱[۲] قرار دارد. نسخه دست نوشته این کتاب در کتابخانه شخصی آیت‌الله بروجردی با شماره ردیف ۲۴۸۱[۲] قرار دارد.
خط 10: خط 6:
این کتاب با همکاری [[پروفسور دکتر غلامحسین بیگدلی]] و [[دکتر محمد حسین ضیائی بیگدلی]] و بانو [[دکتر حشمت الملوک (فروغ) بیگدلی آذری]] عکس برداری، ویراستاری و به چاپ رسیده است. این کتاب با همکاری [[پروفسور دکتر غلامحسین بیگدلی]] و [[دکتر محمد حسین ضیائی بیگدلی]] و بانو [[دکتر حشمت الملوک (فروغ) بیگدلی آذری]] عکس برداری، ویراستاری و به چاپ رسیده است.
- 
- 
---- ----
 
مستور.بیگدلی.txt · آخرین ویرایش: 2011/03/17 06:26 توسط admin
 
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki